Historia dla sierakowskich gimnazjalistów

Lekcja historyczna ,,Rzeczpospolita Polska – jej zdobycze gospodarcze, rozwój i innowacje techniczne, znani naukowcy, sportowcy, aktorzy i ich osiągnięcia” przygotowana została dla uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku.

W trakcie lekcji zaprezentowany został film ,,Miasto ruin” obrazujący straty Polski w czasie drugiej wojny światowej. Omówione zostały również zniszczenia dokonane przez dwóch okupantów.
Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem słuchali wykładu o Żołnierzach Wyklętych z naszego regionu i oglądali poświęconą im wystawę historyczną.
Lekcja zakończyła się projekcją filmu ,,Czytelnictwo z przymrużeniem oka”, który promuje bibliotekę. Zainteresowani uczniowie otrzymali komiksy historyczne wydane przez Stowarzyszenie Historyczne im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ, a także grę paragrafową ,,Dziennikarka” i ,,Przewodnik po historii polski 966-2016”, które biblioteka przekazała szkole w podziękowaniu za owocną współpracę.

RP- Sierakówek

Utworzono dnia 19.09.2018, 13:28